>  Fúkanie balónov

Balóniky je možné nafúknuť VZDUCHOM alebo HÉLIOM.

 

Všetky balóniky Vám radi nafúkame na našej predajni na počkanie alebo po dohode vám balóny prichystáme na určený čas. Medzi naše služby pre vás patrí aj dovoz balónikov osobne (v Trenčíne a blízkom okolí), kuriérom pod dohode alebo si ich viete nafúknuť aj vy doma z našich héliových fliaš.

Nafukujeme aj Vami prinesené balóniky.  Upozorňujeme ale, že nie všetky balóniky sú vhodné k nafúkaniu héliom a za ich prípadné prasknutie nenesenie zodpovednosť.

V prípade záujmu, nás neváhajte kontaktovať na telefónom čísle: 0904 830 444.

 

Balóny fúkané HÉLIOM lietajú.

Héliové balóny treba priviazať stuhou na balóny a zaťažiť ťažiskom/závažím (vid. naše ponuky).

Balóniky je možné nafúknuť VZDUCHOM alebo HÉLIOM.

 

Všetky balóniky Vám radi nafúkame na našej predajni na počkanie alebo po dohode vám balóny prichystáme na určený čas. Medzi naše služby pre vás patrí aj dovoz balónikov osobne (v Trenčíne a blízkom okolí), kurierom pod dohode alebo si ich viete nafúknut aj vy doma z našich héliovych fliaš.

Nafukujeme aj Vamy prinesené balóniky.  Upozornujeme ale, že nie všetky balóniky sú vhodné k nafúkaniu héliom a za ich prípadné prasknutie nenesemie zodpovednosť.

V prípade záujmu, nás neváhajte kontaktovať na telefónom čísle: 0904 830 444.

 

Balóny fúkané HÉLIOM lietaju.

Héliové balóny treba priviazať stuhou na balóny a zatažiť ťažitkom/závažim (vid. naše ponuky).

Hélium ale unika cez povrch balónika rýchlejsie a dobu lietania ovplyvňuje objem balónika a tiež teploty (zima, teplo, veterno). Dobu lietania je možné predĺžiť použitím špecialného gélu Hi-Float.

 

Jako dlho bude lietať  balónik naplnený héliom.

Pripravili sme si pre Vás jednoduchú tabuľku s dobou lietania uvedenu v hodinách.

Veľkosť Gumový b. Fóliový b.
23 cm 3 hod. nelieta
26 cm 4-6 hod. nelieta
30 cm 6-8 hod. nelieta
33 cm 8-12 hod. nelieta
48 cm 15- 20 hodín 7 dní
80 cm 2-5 dní 7-14 dní
100 cm 3-6 dní 7-14 dní

 

Fóliové číslové a iné balóny vo veľkosti cca 35cm sú vhodné len na nafúkanie VZDUCHOM. Ak by sme ich nafúkali héliom, nebudú lietať ! Balóny sú malé a tažké a nezmesťí sa do balóna potrebný objem hélia. Takéto balóny sú určené na paličku s kornútkom (viď. našu ponuku ) alebo na balónové dekorácie.

Návod na pripevnenie balónika na palicku na Foto 1,2,3,4.

Balónik nafúknuty vzduchom vydrží dlho v nezmenenom stave (1-3 týždne podľa okolitej teploty). Vzduch uniká cez povrch balónika omnoho pomalšie ako hélium.

Ak plánujete rozdať napr. 300ks a viac balónikov, odporúčame použiť Elektronický kompresor. Nemusíte si ho kupovať, môžete si ho u nás zapožičiať. El. Kompresor je malý , na 220V a môže ho obsluhovať každy.

 

Nafukovanie HÉLIOM  je výrazne drahšie  ako nafukovanie VZDUCHOM.

Cena závisí od veľkosti balónika a objemu héliovéj nádoby , ktorú si budete kupovať alebo požičiavať.

 

Ako nafúknuť balóny héliom

 

Pri nafukovaní héliom, je dobre si uvedomiť aké balóny chcem fúkat a kedy je oslava. Fóliové balóny vydržia lietať niekoľko dní, ale gumové balóny nafúkané héliom dokážu lietať cca 6-12 hod. ( závisí od veľkosti), a preto je nutné nafukovať balóny v deň oslavy , časovo tesne pred začatím.

 

Pri nafúkaní gumových balónov , určite balónik na konci zauzlite. Zabránite tak úniku hélia. Až potom môžete zaviazať balón na stuhu. Fóliové balóny majú zväčša spätná ventily , preto ich netreba na konci uzliť, stačí po nafúkaní uviazať len o stuhu na balóny.

 

Ak chcete nafúkať len malé množstvo balónikov a nechcete si zakúpit  héliovú fľašu, NIEJE PROBLÉM. My Vám radi balónik / balóniky nafúkame osobne u nás na sklade.

 

Ak  sa Vám aj tak zdá , že hélium je veľmi drahé , NEZÚFAJTE . Máme v ponuke ešte balónové girlandy , na ktoré si nafúknete balóny vzduchom, a zavesíte .

Prajeme  príjemnú zábavu 🙂