>  Fúkanie balónov

Balóniky je možné nafúknuť VZDUCHOM alebo HÉLIOM.

 

Všetky balóniky Vám radi nafúkame na našej predajni na počkanie alebo po dohode vám balóny prichystáme na určený čas. Medzi naše služby pre vás patrí aj dovoz balónikov osobne (v Trenčíne a blízkom okolí), kurierom pod dohode alebo si ich viete nafúknut aj vy doma z našich héliovych fliaš.

Nafukujeme aj Vamy prinesené balóniky.  Upozornujeme ale, že nie všetky balóniky sú vhodné k nafúkaniu héliom a za ich prípadné prasknutie nenesemie zodpovednosť.

V prípade záujmu, nás neváhajte kontaktovať na telefónom čísle: 0904 830 444.

 

Balóny fúkané HÉLIOM lietaju.

Héliové balóny treba priviazať stuhou na balóny a zatažiť ťažitkom/závažim (vid. naše ponuky).

Hélium ale unika cez povrch balónika rýchlejsie a dobu lietania ovplivnuje objem balónika a tiež teploty (zima, teplo, veterno). Dobu lietania je možné predlžiť použitím specialného gélu Hi-Float.

 

Jako dlho bude lietať  balónik naplnený héliom.

Pripravili sme si pre Vás jednoduchu tabulku s dobou lietania uvedenu v hodinách.

Veľkosť Gumový b. Fóliový b.
23 cm 3 hodín nelieta
26 cm 4-6 hod. nelieta
30 cm 6-8 hod. nelieta
33 cm 8-12 hod. nelieta
48 cm 15- 20 hodín 7 dni
80 cm 2-5 dni 7-14 dni
100 cm 3-6 dni 7-14 dni

 

Fóliové číslive a ine balóny vo veľkosty cca 35cm su vhodné len na nafúkanie VZDUCHOM. Ak by sme ich nafúkaly héliom, nebudú lietať ! Balóny sú malé a tažke a nevôjde sa do balóna potrebny objem hélia. Takéto balóny sú určené na palučku z kornutkom (vid našu ponuku ) alebo na balónové dekoraciu.

Návod na pripevnenie balónika na palicku na Foto 1,2,3,4.

Balónik nafúknuty vzduchom vydrží dlho v nezmenenom stave (1-3 týždne podľa okolitéj teploty). Vzduch uniká cez povrch balónika omnoho pomalšie jako hélium.

Ak plánujete rozdať napr. 300ks a viac balónikov, odporúčame použiť Elektonický kompresor. Nemúsíte si ho kupovať, môžete si ho u nás zapožičať. El. Kompresor je malý , na 220V a môže ho obsluhovať každy.

 

Nafukovanie HÉLIOM  je výrazne drahšie  ako nafukovanie VZDUCHOM.

Cena závisí od velkosti balónika a objemu héliovéj bomby, ktorú si budete kupovať alebo požičiavať.

 

Ako nafúknuť balóny héliom

 

Pri nafukovaní héliom, je dobře sy uvedomiť ake balony chcem fukat a kedy je oslava. Fóliové balóny vydržia lietat niekolko dni ale Gumové balóny nafúkané héliom dokažu lietat cca 6-12 hod. ( závosí od veľkosti) a preto je nutné nafukovať balóny v deň oslavy , sacovo tesne pred začatim.

 

Pri nafúkani gumových balónov určite balónik na konci zauzlite. Zabranite tak úniku hélia. Až potom možete zaviazať balón o stuhu. Fóliové balóny majú zväčsia spetne ventily preto ich netreba na konci uzliť, stači po nafúkani uviazať len o stuhu na balóny.

 

Ak chcete nafúkať len malé množstvo balónikov a nechcete si zakúpit si hel. flašu, NIEJE PROBLEM. My vám radi balónik / balóniky nafúkame osobne u nas na sklade.

 

Ak  sa Vám aj tak zdá , že hélium je veľmy drahé , NEZÚFAJTE . Máme v ponuke ešte balónové girlandy na ktoré si nafuknete balóny vzduchom, a zavesíte .

Prajemé  príjemnú zábavu 🙂